Septembris

Gruzija - rudens bagātība vīna zemē

1. DIENA
Plkst. 23:05 lidojums no Rīgas.
2. DIENA
Agri no rīta ieradīsimies Tbilisi un iekārtosimies viesnīcā, lai atpūstos pēc lidojuma.
Pēc vēlām brokastīm dosimies uz Gruzijas kādreizējo galvaspilsētu Mchetu.Svetichoveli katedrāle (11. gs.) ir slavena kā vieta, kur esot apglabāta Kristus mantija. Uzbrauksim kalna galotnē, kur atrodas Džvari klosteris; no šīs vietas paveras elpu aizraujošs skats uz vietu, kur satek divas upes – Kura un Aragvi. Tas ir pirmais Gruzijas Vispasaules mantojuma objekts, un tā vēstures pirmsākumi datējami ar 545. gadu. “Ja neesi bijis Mchetā, tu neesi bijis Gruzijā,” - jā, runā arī tā.
Atgriezīsimies Tbilisi, lai iepazītu mūsdienu galvaspilsētu. Apskatīsim Sv. Trīsvienības katedrāli, kura šobrīd ir lielākā pareizticīgo katedrāle Gruzijā un trešā lielākā pasaulē, Narikala cietoksni, kas ir uzbūvēts Mtatsmindas virsotnē, un no kura paveras panorāmas skats uz pilsētu, Abanotubani rajonu ar vecajām sēra pirtīm, kur kupolveidīgas ēkas vidū atrodas majestātiskā, ar flīzēm dekorētā Zilā pirts u.c. Tbilisi pilsētas ievērojamus apskates objektus.
Nakšņošana Tbilisi.
3. DIENA
Brokastis viesnīcā.
Rudens Gruzijā ir vīnogu novākšanas laiks (rtveli), kas ir ļoti priecīgs notikums un to pavada ar jokiem, smiekliem, dziesmām, dejām un, sēžot pie galda, gardu maltīti vienmēr pavada vīna jūra. Šo notikumu atzīmēsi m ar nelieliem svētkiem: no rīta dosimies uz gruzīnu deju meistarklasi un pēc tās – uz sēra pirtīm, kuras bija iecienījis apmeklēt arī Aleksandrs Puškins. Atgriezīsimies viesnīcā, lai sagatavotos vakariņām restorānā, kur ne tikai baudīsim gruzīnu ēdienus, vīnu un čaču, bet arī metīsimies gruzīnu ritmos, lai varētu atrādīt iemācīto!
Nakšņošana Tbilisi.
4. DIENA
Brokastis viesnīcā. Šodien dosimies uz Kahetiju, kas ir viens no daudzajiem Gruzijas vīna reģioniem. Pa ceļam apstāsimies vienā no ciematiņiem, lai redzētu, kā gatavo vietējo gruzīnu maizi “šoti”. To, protams, arī pagaršosim.
Signagi, dēvēta arī par “mīlestības pilsētu”, ir grūti neiemīlēties! Maza, bet skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot skatu pāri Alazani ielejai. Labos laika apstākļos tālumā pat var redzēt vareno Kazbeku. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gs. būvēts mūris, kuru gruzīni lepni dēvē arī par Gruzijas “Ķīnas mūri”. Signagi atrodas arī slavenā gruzīnu tautas mākslinieka N. Pirosmani muzejs, kurā glabājas 16 dižgara radīto darbu oriģināli.
2 km attālumā no Signagi atrodas ciprešu ieskautais Bodbes klosteris (9. gs.), kur apglabātas Sv. Nino mirstīgās atliekas. Sv. Nino, Dieva uzrunāta, tālajā 4. gs. no Kapadokijas atnesa Gruzijā kristietību. Gruziju apvij daudz leģendas un ticējumi, un viena no tādām stāsta, ka netālu no klostera atrodas avotiņš, kurš radies vietā, kur Sv. Nino ir lūgusies. Runā, ka iegremdēšanās avotā dziedē visas kaites.
Nakšņošana Signagi.
5. DIENA
Brokastis viesnīcā.
Šodien dosimies ciemos pie vīndara, ar kuru kopā dosimies ievākt jauno vīnogu ražu. Gūsim arī ieskatu par to, kā savāktās vīnogas tiek pārstrādātas un sagatavotas vīna darināšanai. Pēc labi padarīta darba sēdīsimies pie vakariņu galda, lai turpinātu svētkus ar gardiem ēdieniem, gruzīnu tostiem un lustīgu vietējo ansambli.
Nakšņošana Tbilisi.
6. DIENA
Brokastis viesnīcā. Ir pienācis laiks iepazīties ar Gruzijas rietumiem. Gori pilsētas vēsture ir saistīta ar vairākām kara tēmām, bet visvairāk to zina kā Josifa Džugašvili jeb Josifa Staļina dzimto pilsētu. Te atrodas Staļina muzejs, kur dažādās ekspozīcijās ir atainots diktatora dzīvesstāsts sākot no pirmajiem soļiem Gori baznīcas skolā un revolucionārajām aktivitātēm jau pieaugot, līdz pat PSKP CK ģenerālsekretāra amatam un viņa nāvei 1953. g.
Apmeklēsim klinšu pilsētu Upliscihi, kura tika apdzīvota pirms vairāk kā 3000 gadiem un tās kopējā teritorijas aizņem gandrīz 40 000 m2. Gan dzīvojamās, gan sabiedriskās ēkas šeit tika izcirstas klintīs un tās tika apdzīvotas līdz pat 13. gs. Šodien komplekss ir atvērts tikai tūristu apmeklējumiem, un to var salīdzināt par ar Kapadokijas klinšu pilsētu Turcijā!
Tālāk dosimies uz Gruzijas otro lielāko pilsētu – Kutaisi, kurai arī pieder gadu tūkstošiem ilga vēsture. Reiz tā bija senās Kolhīdas galvaspilsēta, un, kā vēsta leģenda, tieši Kutaisi izrādījās argonautu ceļojuma galamērķis zelta aunādas meklējumos. Turpinājumā apmeklēsim Sataplia rezervātu ar pazemes alu struktūru ar stalaktītiem, stalagmītiem un īstām aizvēsturisko reptiļu pēdām. To pagājušā gadsimta sākumā atklāja novadpētnieks Petre Čabukiani. Uzkāpuši kalna galā, varēsim mazliet pakutināt nervus, pastaigājoties virs bezdibeņa pa stikla skatu platformu.
Pēc ekskursijas dosimies ciemos pie gruzīnu ģimenes, kas mūs gaidīs ar gardām vakariņām, vīnu un dejām! Nakšņošana Kutaisi.
7. DIENA
Brokastis viesnīcā. Gelati klosteris ir viens no Gruzijas lielākajiem pareizticīgajiem klosteriem. Tas dibināts Zelta ēras periodā (12. gs.) un bija valsts kultūras, zinātnes un izglītības centrs. Klosteri ir dibinājis karalis Dāvids IV un karaliene Tamāra. Tas ir bagātīgi dekorēts ar 12.-17. gs. sienu gleznojumiem un 12. gs. mozaīkām. Gelati akadēmija ap sevi pulcināja tā laika intelektuāļus, kas daudz laika pavadīja klostera iespaidīgajā bibliotēkā.
Pa ceļa uz Tbilisi apstāsimies pie keramikas tirgotāja. Gruzijā iegādātos virtuves māla traukus iespējams izmantot gatavošanai gan cepeškrāsnī, gan uz gāzes plīts.
Boržomi ir ne tikai dziednieciska sanatorija, kur var uzlabot veselību, bet arī vieta ar unikālu dabu. Var droši apgalvot - Boržomi pilsēta, kas pašlaik daudziem viesiem kļuvusi par vienu no iemīļotākiem kūrortiem, ir izveidojusies un pastāv, pateicoties tieši šiem dabas radītajiem apstākļiem. Mūsdienās Boržomi ir plaši pazīstama tieši kā balneoloģiskās dziedniecības vieta, uz kurieni brauc ne tikai atpūsties un atjaunot pilsētas stresa vidē iedragāto nervu sistēmu, bet arī atveseļoties no daudzām citām kaitēm. Kāpēc gan mums nepamēģināt dziedniecisko minerālūdeņu darbību?
Nakšņošana Tbilisi.
8. DIENA
Brokastis viesnīcā. Kazbegi ir viena no vēsturiskajām Gruzijas provincēm, caur kuru riez vijās “Gruzijas kara ceļš”. Reģions tūristus galvenokārt pievilina ar Kaukāza kalnu milzi Kazbeku (5047 m), kas ir 3. augstākā virsotne Gruzijā. Tas arī būs mūsu mērķis. Pa ceļam apskatīsim 13. gs. būvēto Ananuri cietoksni, no kura paveras apbrīnojams skats uz ainavisko Žinvali ūdenskrātuvi, kas ir īpaša dāvana tiem, kuri mīl fotografēt. Izbrauksim cauri 2200 m augstumā esošajam kūrortam Gudauri, kurš ir populārākais slēpošanas kūrorta Gruzijā, bet vasarā priecē viesus ar skatiem uz majestātiskajām, zaļajām kalnu nogāzēm.
Dienas otro pusi pavadīsim augsto Kaukāza kalnu plašumos, 4x4 mašīnā dodoties apskatīt slaveno Gergeti Trīsvienības baznīcu (14. gs.). Baznīca atrodas 1800 m v.j.l. un no tās paveras elpu aizraujošs skats uz ieleju un gleznainajām Kaukāza kalnu masīva virsotnēm. Šodien te darbojas vīriešu klosteris.
Nakšņošana Tbilisi.
9. DIENA
Transfērs uz lidostu. Atgriešanās Rīgā.


Lejupielādēt Aprakstu

NEPIECIEŠAMIE CEĻOJUMA DOKUMENTI:

 • Latvijas pilsoņi un nepilsoņi uz Gruziju var doties bez vīzas.
 • Latvijas pilsoņi uz Gruziju var ceļot gan ar pasi, gan ID karti. Latvijas nepilsoņi var ceļot tikai ar derīgu pasi. Dokumentu derīguma termiņš - vismaz 3 mēneši.
 • Ja nepilngadīgs bērns nav ierakstīts mātes vai tēva pasē, tad ceļojumā līdzi ir jāpaņem bērna dzimšanas apliecība vai notariāli apliecināta tā kopija.
 • Ja bērns izceļo no valsts kādas citas personas pavadībā, tad ceļojumā līdzi ir jāņem vismaz viena vecāka vai aizbildņa notariāli apliecinātu pilnvaru bērna izceļošanai no valsts šīs pilnvarotās personas pavadībā.
 • Ceļojuma apdrošināšana nav obligāta, bet ir ieteicama.

Cenā ietilpst:

 • lidmašīnas biļete Rīga-Tbilisi-Rīga, cenā ietilpst 20 kg nododamās un 8 kg rokas bagāžas;
 • krieviski runājoša gida-grupas vadītāja pakalpojums;
 • transporta serviss (transfērs no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, visi minētie pārbraucieni tūres laikā);
 • nakšņošana divvietīgos numuros 3 zvaigžņu viesnīcā Tbilisi (6 naktis), viesu namā Signagi (1 naktis) un viesu namā Kutaisi (1 nakts) – visas naktsmītnes ar brokastīm;
 • gruzīnu deju stunda;
 • sēra pirts apmeklējums;
 • vīnogu vākšana, vīna degustācija, vakariņas Kahetijā;
 • ekskursijas uz visām norādītajām vietām.

Cenā neietilpst:

 • ieejas biļetes muzejos;
 • ēdināšana (izņemot norādītās);
 • apdrošināšana (piedāvājam BTA apdrošināšanu).

Iespējamās piemaksas:

 • piemaksa par vien vietīgu izmitināšanu EUR 130.

Iespējamās papildizmaksas:

OBJEKTS VAI PASĀKUMS

Cena

Vakars Tbilisi gruzīnu restorānā ar vakariņām, deju ansambļa priekšnesumu un transfēru

25 EUR

Brauciens gaisa tramvajiņā Tbilisi (1 virziens)

2.50 GEL

Alu pilsēta Upliscihe

7 GEL

Staļina muzejs

15 GEL

Sataplias rezervāts

15 GEL

Boržomi parks

2 GEL

Brauciens ar 4x4 mašīnu Kazbekā (maksa atkarīga no ceļotāju skaita 1 mašīnā)

10-15 GEL

Cenas norādītas orientējoši un var mainīties!

Valūtas kurss:
2.60 GEL ~ 1 EUR

899 EUR

dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

 • Dzirnavu iela 43, Rīga
  darba dienās no 9:30 – 17:30
 • +371 67 281 803
 • +371 67 281 137
 • +371 29 470 228
 • ICQ: 577396885
 • rigasturisti@rigasturisti.lv

Seko mums:

Forši ka Tu gribi pieteikties jaunumiem!

Lai to izdarītu, ievadi savu e-pasta adresi un spied pogu “Pieteikties”

Atpakal uz lapas augšu