Čārteri

Balkāni- Maķedonija, Albānija, Grieķija. AVIO

Čārteri

Balkāni- Maķedonija, Albānija, Grieķija. AVIO

Čārteri

Balkāni- Maķedonija, Albānija, Grieķija. AVIO

Čārteri

Balkāni- Maķedonija, Albānija, Grieķija. AVIO

BALKĀNU IEPAZĪŠANA PA SENO ROMIEŠU CEĻU

MAĶEDONIJA, ALBĀNIJA, GRIEĶIJA.

Izbraukšanas un atgriezšanās datums: 20.09.22-28.09.22

Cena - 840.00€

Ceļojuma laikā iepazīsim nenovērtējamos seno maķedoniešu karaļu dārgumus, dodoties pa romiešu 2. gs.p.m.ē. izveidoto, vienu no vispopulārākajiem seno laiku ceļiem - Via Egnatia, kas savienojis Romu un Bizantiju. Mūsdienās šis ceļš vijas cauri Albānijai, Maķedonijai, Grieķijai un Turcijas Eiropas daļai. Atpūtīsimies pie Ohridas ezera un Adrijas jūras!

1.DIENA

Tikšanās lidostā plkst. 21.30

Iekārtošanās un nakšņošana viesnīcā Hotel Anessis, Salonikos.

 

2.DIENA

Brokastis. Dodamies ceļā uz Maķedoniju.

Vergina - moderns ciemats Grieķijā, kas atrodas senās Maķedonijas pilsētas Aigeai atrašanās vietā. Ciemats ir slavens ar to, ka šeit atrodas daudzas karaliskās kapenes. Pēc zinātnieku domām šeit apglabāts arī Filips II - Aleksandra Lielā tēvs.

Stobi - visslavenākā arheoloģisko izrakumu vieta Maķedonijā.

Vīna degustācija un pusdienas Balkānu lielākajā vīna darītavā. Gardi pagatavots ēdiens un labākie Maķedonijas vīni! Vīna darītava ir lielākā Maķedonijā un piedāvā plašu vīna dažādību klāstu Balkānos. Šajā reģionā vīns jau izsenis bijis iemesls svinībām, jo šeit vīns tiek uzskatīts par Dievu dzērienu un to dzēruši gan bagātie, gan nabagie. Ierašanās Bitolā, Maķedonijā. Iekārtošanās un nakšņošana viesnīcā Bitolā, plānots Hotel Sator.

3.DIENA

Brokastis.

Bitolas apskate. Bitola - tradicionāli spēcīgs tirdzniecības centrs, kas zināms arī kā konsulu centrs. Osmaņu kundzības laikā, Bitolā reizē bijuši pat konsulāti no 12 valstīm. Tajā laikā Bitolā bijis liels skaits prestižu skolu, tajā skaitā militārā akadēmija, kurā studējis slavenais turku reformists Kemals Ataturks. Širok Sokak - gājēju ieliņa, daudzkrāsainu romantisku, neoklasisku ēku iekļauta.

Galičica nacionālais parks. Tā atrašanās starp 2 ezeriem - Ohridas un Prespa ezeru, un interesantās ģeomorfoloģiskās formas (dziļas ielejas, dažādas kaļķakmeņos erozijas rezultātā veidojušās plaisas un ledāja reljefa formas) padara Galičica par vienu no visskaistākajiem nacionālajiem parkiem Balkānos.

St. Naum klostera apskate.

Brīvais laiks pusdienām vai izbraucienam ar laivu meklējot Melnās Drinas iztekas avotus Ohridas džungļos.Pārbrauciens uz Ohridu. Ohrida - viens no vecākajiem ciemiem Eiropā, ir bijis arī antīkās civilizācijas centrs. Tā ir vieta, kur tika atvērta pati pirmā slāvu universitāte Eiropā. Ohridas vienreizējā flora un fauna iezīmējas no terciārā perioda (pirms 2-4 miljoniem gadu).

 

Brīva pēcpusdiena atpūtai Ohridā - var nododoties peldēm Ohridas ezerā vai iepirkties mazajos Ohridas veikaliņos, kur par salīdzinoši lētām cenām var atrast diezgan oriģinālus apģērbu gabalus, sudraba rotaslietas utt. Ohridu kā vasaras atpūtas kūrortu iecienījuši atpūtnieki no Holandes - tie šeit pavada ne vienu nedēļu vien!

Nakšņošana 4 * viesnīcā Ohridā pie ezera (2 naktis).

4.DIENA

Brokastis.

Ohridas iepazīšanas ekskursija. Iepazīšanās ar vietējo amatnieku darinājumiem. Paviesosimies pilsētas muzejā, kurā atrodamas arheoloģiskās kolekcijas no aizvēsturiskiem laikiem. Pabūsim Sv.Sofijas baznīcā - vienā no lielākajām viduslaiku baznīcām Balkānos. Antīkais teātris, kas datēts no seno grieķu–romiešu laikiem, vēlāk tajā tika organizētas kaujas ar dzīvniekiem. Ārkārtīgi izturīgais Samjuela cietoksnis.

Kafijas pauze.

Sv.Jāņa Teologa klosteris (13. gs.), kas atrodas augstu klintī pie Ohridas ezera virs zvejnieku apmetnes Kaneo.

Brīvs laiks pusdienām pilsētas centrā.

Brīva pēcpusdiena laiskai atpūtai Ohridā!

Nacionālais vakars tradicionālā maķedoniešu restorānā. Maķedoniešu virtuve un vīns maķedoniešu tradicionālās mūzikas pavadībā!

Nakšņošana 4 * viesnīcā Ohridā pie ezera.

5.DIENA

Brokastis. Brauciens uz Albāniju.

Ierašanās Tirānā. Tirānas apskate. Tirāna ir Albānijas lielākā pilsēta un galvaspilsēta. Tā kļuva par galvaspilsētu 1920. g., tajā dzīvo 600.000 iedzīvotāju. Apskatīsim nacionālā varoņa Skanderbeka skvēru, kultūras pili, pulksteņtorni, Et’hem Bey mošeju un Komunistu apdzīvoto kvartālu - vietu, kas patiesībā ir pilna ar moderniem bāriem, restorāniem un krogiem. Brīvais laiks pusdienām.

Krujas apskate. Kruja ir viena no lielākajām Ziemeļ-Albānijas pilsētām, tā ir Albānijas „vēstures pilsēta”. Apskatīsim Skanderbega pili un muzeju, etnogrāfisko muzeju, Krujas veco „bazāru”, kurā atrodami autentiski un antīki veikaliņi.

Brauciens uz Durres. Durres – Albānijas kūrortpilsēta Adrijas jūras krastā.

Brīvs vakars. Iespējams doties vakariņās uz tradicionālu albāņu restorānu.

Nakšņošana viesnīcā pie jūras, Durresā (2 naktis): plānota Hotel Arni 4*.

6.DIENA

Brokastis.

Brīva diena Durres - peldei Adrijas jūrā, pilsētas patstāvīgai iepazīšanai...

Vai par papildus maksu iespēja doties ekskursijā uz UNESCO pieminekļu sarakstā iekļauto “Tūkstoš logu pilsētu” Beratu ar 7 arku tiltu un iespaidīgu senu cietoksni kalna galā ar burvīgu skatu uz apkārtni, kurā vēl mūsdienās dzīvo iedzīvotāji. Iespējams ikonu vai etnogrāfijas muzeja apmeklējums. Cietoksnī iespējams pusdienot albāņu stilā - gardi un veselīgi.

Durres pilsētas apskate vakarā - (agrāk Durrazzo) viens no vecākajiem ciematiem Albānijā un otrā lielākā pilsēta valstī. Gadsimtiem ilgi tā bija lielākā osta Adrijas jūrā.

Nakšņošana viesnīcā pie jūras, Durresā: plānota Hotel Arni 4*.

7.DIENA Brokastis. Dodamies uz Podgradecu Albānijā pie Ohridas ezera. Pusdienu pauze tavernā pie ezera.

Izbraukšana uz Kastoriju - grieķu pilsētu, kas atrodas 650 m augstumā virs jūras līmeņa, pie gleznaina kalnu ezera - Orestiada. Vecpilsētas ieliņas, apburošas baznīciņas un svaigs kalnu gaiss… Kastoriju saucot arī par Grieķijas „Sibīriju”, jo ziemas šeit ir vēsākās nekā pārējā Grieķijas teritorijā.

Brīvs laiks pusdienām Kastorijas centrā.

Iespēja vakariņot burvīgajās grieķu tavernās ezera krastā.

Nakšņošana viesnīcā Hotel Kastoria 3* Kastorijas centrā pie ezera.

8.DIENA

Brokastis. Izbraukšana uz Salonikiem.

Meteora - Grieķijas klosteru klintis. Dienvidaustrumu Tesālijas daļā, vietā, kur debesis un zeme satiekas. Milzīgas klintis paveras skatam, radot unikālu ainavu. Klosteri, kas atrodas šajās klintīs atklāj neparastu mākslas sasniegumu un pierāda arhitektūras transformācijas varenību.

Brīvais laiks pusdienām Kalabakā. Šeit var baudīt grieķu virtuves ēdienus, veroties brīnišķīgā skatā uz Meteoru.

Ierašanās Salonikos, iekārtošanās viesnīcā.

Saloniku iepazīšanas ekskursija. Saloniki ir viena no vecākajām pilsētām Balkānos. To dibinājis Maķedonijas karalis Kasandrs 4. gs. p.m.ē. Tā ir arī otra lielākā Grieķijas pilsēta, atrodas Grieķijas ziemeļos pie Egejas jūras. Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt vēstures liecības no romiešu, bizantiešu un turku valdīšanas laikiem.

Vakariņas tradicionālā grieķu tavernā, Ladadikā. Ladadika - skaista promenāde, kas ir viena no iemīļotākajām atpūtas vietām gan tūristiem, gan vietējiem iedzīvotājiem. Krāsainas divstāvu ēkas ar plašiem logiem bruģētu ieliņu malās, izklaides un gardi ēdieni...

Nakšņošana viesnīcā Hotel Anessis 3* Saloniku centrā.

9.DIENA

Izbraukšana uz Saloniku lidostu.

Tiešais lidojums mājup: Saloniki - Rīga, plkst. 03:30-06:20 (2 h 50 min.).

 

BALKĀNU IEPAZĪŠANA PA SENO ROMIEŠU CEĻU

MAĶEDONIJA, ALBĀNIJA, GRIEĶIJA.

Izbraukšanas un atgriezšanās datums: 20.09.22-28.09.22

Cena - 840.00€

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

 • tiešais lidojums ar aviokompāniju airBaltic: Rīga-Saloniki-Rīga (ekonomiskā klase), ēdieni un dzērieni lidojumu laikā par papildu maksu;

 • nododamā bagāža - 23 kg, rokas bagāža - 8 kg;

 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni: šofera pakalpojumi, komfortabla autobusa noma;

 • nakšņošana 3*-4* viesnīcās (dzīvošana 2-vietīgos numuriņos);

 • brokastis viesnīcās;

 • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējo gidu pakalpojumi.

 

IESPĒJAMIE PAPILDIZDEVUMI:

 • vakariņas tradicionālā grieķu tavernā Ladadikā: 25 EUR;

 • vīna degustācija un pusdienas Balkānu vīna darītavā: 22 EUR;

 • nacionālais vakars tradicionālā maķedoniešu restorānā: 21 EUR;

 • ieejas maksas: 35 EUR - visa ceļojuma garumā;

 • Beratas ekskursija Albānijā brīvajā dienā: no 20 EUR (cena atkarīga no dalībnieku skaita);

 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 100 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);

INFORMĀCIJAI :

 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. 

 • veikt avansa iemaksu 100 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);

 • Ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk nekā 75 dienas, tiek ieturēta avansa iemaksa 150 EUR personai;

 • Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 • RT

20.09.2022 - 28.09.2022
Cena no
840 EUR

9 dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

Dzirnavu iela 43, Rīga LV1010
+371 67 281 803

+371 67 244 314

Mob.+371 29 470 228

rigasturisti@rigasturisti.lv

instagram.com/rigasturisti

Facebook Instagram
Atpakal uz lapas augšu